Itali SuperEnalotto rezultate

21.1 milion €

Jackpot Next

Luaj Itali SuperEnalotto Online

rezultatet më të fundit e shtunë, 19 tetor 2019.

15 30 75 76 77 79 11
numrat çmim
6 Nuk ka fitues
5 + 1 Nuk ka fitues
5 230938 €
4 358 €
3 28 €
2 6 €

Itali SuperEnalotto rezultate e enjte, 17 tetor 2019.

10 29 33 55 65 72 47
numrat çmim
6 Nuk ka fitues
5 + 1 Nuk ka fitues
5 36687 €
4 316 €
3 25 €
2 5 €

Itali SuperEnalotto rezultate e martë, 15 tetor 2019.

5 38 45 54 59 65 78
numrat çmim
6 Nuk ka fitues
5 + 1 Nuk ka fitues
5 36819 €
4 398 €
3 30 €
2 6 €

Biletat mund të blihen në Itali. Tërheq janë në e shtunë, e enjte dhe e martë.

Jackpot midis 1.8 milion € dhe 143.8 milion €

Itali SuperEnalotto është organizuar nga Sisal www.sisal.it

Shanset për të fituar në Itali SuperEnalotto

Në Itali SuperEnalotto lojtar zgjedh 6 numrat në mes 1 - 90

  • Jackpot në Itali SuperEnalotto është fituar nëpërmjet krahasimit 6 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 622614630
  • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore dhe 1 numra shtesë. Shanset janë 1 në 103769105
  • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 1250230
  • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 11907
  • 5. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 327
  • 6. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 2 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 22