Lotaria turke 6/60 rezultate

rezultatet më të fundit e diel, 10 dhjetor 2023.

 • 06
 • 13
 • 18
 • 35
 • 44
 • 50

Lotaria turke 6/60 rezultate e enjte, 7 dhjetor 2023.

 • 08
 • 14
 • 25
 • 36
 • 47
 • 57

Lotaria turke 6/60 rezultate e martë, 5 dhjetor 2023.

 • 04
 • 15
 • 17
 • 28
 • 34
 • 43

: Informacioni i emrit të llotarisë

Biletat mund të blihen në Turqi. Tërheq janë në e martë, e enjte dhe e diel.

Lotaria turke 6/60 është organizuar nga Milli Piyango. Faqja zyrtare: www.mpi.gov.tr

Shanset për të fituar në Lotaria turke 6/60

Në Lotaria turke 6/60 lojtar zgjedh 6 numrat në mes 1 - 60.

 • Jackpot në Lotaria turke 6/60 është fituar nëpërmjet krahasimit 6 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 25827200.
 • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 89678.
 • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 1527.
 • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 75.