Itali Lottomatica Nazionale rezultate

rezultatet më të fundit e enjte, 1 qershor 2023.

365/2023

 • 20
 • 39
 • 36
 • 75
 • 59

Itali Lottomatica Nazionale rezultate e martë, 30 maj 2023.

364/2023

 • 47
 • 49
 • 69
 • 72
 • 31

Itali Lottomatica Nazionale rezultate e shtunë, 27 maj 2023.

363/2023

 • 82
 • 70
 • 6
 • 89
 • 17

: Informacioni i emrit të llotarisë

Biletat mund të blihen në Itali. Tërheq janë në e martë, e enjte dhe e shtunë.

Itali Lottomatica Nazionale është organizuar nga Lottomatica. Faqja zyrtare: www.lottomaticaitalia.it

Shanset për të fituar në Itali Lottomatica Nazionale

Në Itali Lottomatica Nazionale lojtar zgjedh 5 numrat në mes 1 - 89.

 • Jackpot në Itali Lottomatica Nazionale është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 43949268.
 • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 511038.
 • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 11748.
 • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 2 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 400.
 • 5. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 1 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 18.