Lotaria Italiane rezultate

2.8 milion €

Jackpot Next

Luaj Lotaria Italiane Online

rezultatet më të fundit e shtunë, 15 janar 2022.

2022/7

 • 62
 • 63
 • 68
 • 78
 • 85
numrat çmim
5 2.8 milion €
4 11937 €
3 243 €
2 12 €

Lotaria Italiane rezultate e enjte, 13 janar 2022.

2022/6

 • 25
 • 33
 • 66
 • 79
 • 90
numrat çmim
5 2.8 milion €
4 11937 €
3 243 €
2 12 €

Lotaria Italiane rezultate e martë, 11 janar 2022.

2022/5

 • 7
 • 29
 • 47
 • 61
 • 64
numrat çmim
5 2.8 milion €
4 11937 €
3 243 €
2 12 €

* Nuk ka fitues

: Informacioni i emrit të llotarisë

Biletat mund të blihen në Itali. Tërheq janë në e hënë, e martë, e enjte, e premte dhe e shtunë.

Lotaria Italiane është organizuar nga Lottomatica. Faqja zyrtare: www.lottomaticaitalia.it

Shanset për të fituar në Lotaria Italiane

Në Lotaria Italiane lojtar zgjedh 5 numrat në mes 1 - 90.

 • Jackpot në Lotaria Italiane është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 43949268.
 • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 103167.
 • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 1217.
 • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 2 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 43.