Lotaria Italiane MillionDAY rezultate

1000000 €

Jackpot Next

Luaj MillionDAY Online

rezultatet më të fundit e premte, 15 tetor 2021.

2021/288

 • 12
 • 19
 • 23
 • 34
 • 42
numrat çmim
5 1000000 €
4 1000 €
3 50 €
2 2 €

Lotaria Italiane MillionDAY rezultate e enjte, 14 tetor 2021.

2021/287

 • 9
 • 24
 • 31
 • 33
 • 47
numrat çmim
5 1000000 €
4 1000 €
3 50 €
2 2 €

Lotaria Italiane MillionDAY rezultate e mërkurë, 13 tetor 2021.

2021/286

 • 5
 • 8
 • 16
 • 45
 • 47
numrat çmim
5 1000000 €
4 1000 €
3 50 €
2 2 €

* Nuk ka fitues

: Informacioni i emrit të llotarisë

Biletat mund të blihen në Itali. Tërheq janë në e hënë, e martë, e mërkurë, e enjte, e premte, e shtunë dhe e diel.

MillionDAY është organizuar nga Lottomatica. Faqja zyrtare: www.lottomaticaitalia.it

Shanset për të fituar në MillionDAY

Në Lotaria Italiane MillionDAY lojtar zgjedh 5 numrat në mes 1 - 55.

 • Jackpot në MillionDAY është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 3478761.
 • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 13915.
 • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 284.
 • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 2 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 18.