Lotaria Italiane SuperEnalotto rezultate

233.2 milion €

Jackpot Next

Luaj SuperEnalotto Online

rezultatet më të fundit e shtunë, 2 korrik 2022.

2022/79

 • 1
 • 5
 • 25
 • 34
 • 38
 • 66
 • 51
numrat çmim
6 *
5 + 1 *
5 19495 €
4 269 €
3 23 €
2 5 €

Lotaria Italiane SuperEnalotto rezultate e enjte, 30 qershor 2022.

2022/78

 • 6
 • 9
 • 12
 • 16
 • 32
 • 79
 • 26
numrat çmim
6 *
5 + 1 *
5 11141 €
4 143 €
3 14 €
2 5 €

Lotaria Italiane SuperEnalotto rezultate e martë, 28 qershor 2022.

2022/77

 • 19
 • 32
 • 36
 • 55
 • 71
 • 81
 • 48
numrat çmim
6 *
5 + 1 *
5 113106 €
4 361 €
3 28 €
2 5 €

* Nuk ka fitues

: Informacioni i emrit të llotarisë

Biletat mund të blihen në Itali. Tërheq janë në e martë, e enjte dhe e shtunë.

Jackpot midis 2 milion € dhe 160.5 milion €.

SuperEnalotto është organizuar nga Sisal. Faqja zyrtare: www.sisal.it

Shanset për të fituar në SuperEnalotto

Në Lotaria Italiane SuperEnalotto lojtar zgjedh 6 numrat në mes 1 - 90 dhe 1 numrat bonus.

 • Jackpot në SuperEnalotto është fituar nëpërmjet krahasimit 6 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 622614630.
 • 2. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore dhe 1 numra shtesë. Shanset janë 1 në 103769105.
 • 3. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 5 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 1250230.
 • 4. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 4 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 11907.
 • 5. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 3 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 327.
 • 6. çmimi është fituar nëpërmjet krahasimit 2 numrat kryesore. Shanset janë 1 në 22.

Historia e SuperEnalotto

 • Pararendësi Enalotto është luajtur që nga vitet 1950.
 • Rregullat dhe marka e Enalotto u ndryshua për të krijuar Superenalotto në 1997.
 • Vizatimi i parë zyrtar i SuperEnalotto ishte në 3 dhjetor 1997.
 • 30 qershor 2009, formati i barazimit u ndryshua në një barazim të vetëm. Para kësaj, gjashtë numrat kryesorë fitues u vizatuan në qytete të ndara: Bari, Firence, Milano, Napoli, Palermo & Romë.